Bar

Bar je  místem kam si místní obyvatelé a lidé zvenčí chodí sednout a dát si drink, poklábosit nebo zavzpomínat na staré dobré časy.

Mnoho obyvatel však chodí do hospody aby nabídlo nějakou prácičku Stalkerům a dozvědělo se něco co by se normálně nedozvěděli.

Např.: informace o armádě, kam se poděla vláda, co se děje a co se bude dít.

A samozřejmě v každém baru musí být obsluha, stejné je to i tady.

Barmani se starají aby všichni návštěvníci baru byli maximálně spokojení. 

Jste-li unavení po celém dni farmaření, kování či učení první pomoci tak si zde můžete přijít na skleničku, pokud máte kytaru tak zahrát lidem a uvolnit se.

Taktéž je k nabídce pestrý výběr jídla z důvodu přebytku zásob, což znamená že zde je místo i pro zručného kuchaře, avšak pokud barman zvládne jak nalévat tak vařit tak je to plus pro něj!

V případě že uděláte něčím barmanovi opravdu velkou radost, ať už něčím co je tajné nebo nějakým dárkem tak Vás milerád pozve na skleničku na účet podniku a bude si Vás cenit.

Občas se také vyskytne nějaký potulný hudebník vydělávající si na jídlo a pití hraním na kytaru, co víte, třeba budete mít štěstí.


Bar se skládá z těchto lidí:

Vedoucí baru* (0/1)

Barman** (0/1)

Kuchař *** (0/1)

* Vedoucí baru udává ceny za jednotlivé položky v závislosti na jejich dostupnosti a má veliké konexe na obchodníky od kterých získává většinu zásob.

Ve volném čase může vařit lidem nebo dělat co se mu zlíbí.

Ve městě má veliký vliv a jeho zaměstnanci jsou do jisté míry imunní proti různým orgánům města.


** Barman je dalším centrem dění, jeho úkolem je poslouchat konverzace mezi stalkery, občany a zjišťovat drby či důležité informace, může se stát že čas od času bude mít úkol kterým Vás pověří, avšak radím Vám, mějte ho na své straně.

*** Kuchař je člověk co za pomoci ingrediencí vaří zákazníkům nebo občanům vesnice jídla (za velký poplatek, není to jako ohřát konzervu).


Role vlastníku / zaměstnanců baru je vhodná pro lidi kteří se zajímají o tuto oblast a je jasnou volbou pro různé studenty hotelových škol a lidi kteří milují barovou atmosféru.

K roli kuchařů by se hodila znalost základních receptů a schopnost improvizovat s tím co máte po ruce, taktéž Vám budou dodány samostatně seznamy ohledně místních specialit a jídel.