Proces pálení alkoholu

[V případě nepřítomnosti obsluhy pálenky bude tato sekce uzavřena.]
[Z důvodů změny platidel je možno že se účel a význam pálenky bude ještě hodně měnit.]
[Pálenka bude sloužit čistě k tvorbě herního alkoholu, jestli někoho chytneme že hráčům dává opravdový alkohol, jede domů.]
[Pálenkáři nebudou používat žádný oheň k simulaci dokud nebudou mít povolení od organizátora a nebudou mít zajištěné hasící přístroje.]


Lidé mají rádi alkohol, ba ho i milují. 

A to se nikdy nezmění, ať už se snažíte sebevíc, lidé budou mít vždy rádi alkohol kvůli jeho účinkům a dostupnosti, a to se ani zde nemění.

Místní pálenkářská mini-firma se postarala o své přežití formou odvozu aparatury hluboko do lesů kde pouze oprávněným lidem dovolí znát její lokaci.

A tahle palírna je jediná palírna široko daleko.

Proto ať už jste člověk co nouzově potřebuje prachy nebo se chce opít ale nemá za co, tak tohle je skvělé místo pro realizaci Vašich plánů.

Způsobů jakými zjistit o lokaci pálenky je hodně, můžete buď stopovat lidi co ji pravidelně navštěvují, dostat to z barmana silou nebo podplatit správného člověka.

Avšak samotný proces pálení už je jiná.

Poté co dorazíte do pálenky Vás uvítají tři fajnoví chlapíci kteří na Vás hned tasí zbraně a budou v poplachu, avšak pokud stihnete říct tajné heslo ještě než stihnou zahájit palbu tak se k Vám záhy budou chovat jinak.

Ano, tohle je ten nejmírumilovnější způsob jak konfrontovat pracovníky pálenky (v případě že máte zbraň na zádech) ale jste-li agresivní člověk co kašle na bezpečí tak můžete konfrontovat pracovníky jinak.


Avšak mějte na vědomí že pracovníky pálenky NESMÍTE zabít, v případě že tak učiníte celá zóna Poloněvu přijde o zásoby alkoholu.

Tudíž v případě přepadení pálenky můžete udělat cokoliv ale nesmíte zlikvidovat její obsluhu, jelikož je jediná kvalifikovaná a schopná pracovat s pálenkou aniž by ji nezkazila.

Celý proces pálení je velmi jednoduchý, poté co buďto zaplatíte obsluze pálenky za vypálení alkoholu nebo ji donutíte násilím (což značně zpomalí proces) tak začnou pomalu dělat to co nejlépe umí.


Proces trvá jako takový 30 minut (10 minut kvašení, 5 minut zahřívání vody, 10 minut pálení a 5 minut nalévání), pojďme se podívat na procesy samostatně.


1. Proces kvašení.

Herní obilí se vhodí do aparatury (návrh) a zalije se vodou (z důvodů šetření vodou bude bohatě stačit když vodu nalejete kýble či něčeho k tomu účelu určeného uvnitř aby se s vodou nemrhalo).*


2. Zahřívání vody.

Během tohoto procesu se pod pálenkou zažehne oheň (zapne se baterka např., z důvodu že v červenci bude horko a pravděpodobně sucho nechceme aby chytl les kvůli tomuhle) a obsluha pálenky bude včetně vojáků v pozoru jelikož nyní je část kdy se celý proces výrazně ztěžuje a kde pravá sranda začíná**.


3. Pálení

Když se voda zahřeje na dostatečnou teplotu a vše se usměrní může začít pálení samotné.

Nyní jsou všichni v opravdovém pozoru jelikož odér zkvašeného obilí se šíří v šude daleko stejně jako nervozita z přepadení, obsluha pálenky se nyní plně koncentruje na pálení a všechna ochrana se nechává na zájemcích či banditech. 

U konce pálení (cca 2 minuty před koncem) se připraví flašky s pálenkou které budou připraveny pro hráče. 


4. Nalévání pálenky

Po skončení pálení budou hráčům postupně dány (dle počtu surovin) flašky s pálenkou (nikoliv pálenka samotná).

Pálenka bude přelévána ve formě čisté vody.


Tyto role je určeny pro kohokoliv kdo by o ně měl zájem a navíc, kdyby jste si s ní pěkně vyhráli ať to vypadá co nejreálněji tak by jsme to jen ocenili! :) 

Pravidla pro pálenkáře budou dodány samostatně.


* Bude bohatě stačit pokud se po celém procesu přeleje voda zpět do nějaké flašky či nádoby ze které se opět při dalším pálení hodí do kýble v sudu.


** Odteď je na pálenkářích aby předvedli výstavní výkon a vtáhli všechny okolo maximálně do děje, můžete dělat různá měření, zkoušet teplotu, různě promíchávat či dělat jakékoliv jiné věci které vylepší atmosféru, taktéž jakékoliv konverzace o těchto věcech jsou jen a jen dobré! Např.:

"Hej, Andreji, ta voda vře nějak brzy, nenalili jsme ji tam málo?" Páleník1

"Neboj Marku, je jí tam tak akorát, jen zkouším nové výhřevnější palivo od toho obchodníka z Kirtzsy." Páleník2

"Vidím že funguje, docela mě těší že jsou ještě lidé co nelžou při obchodech!" Páleník3


*** Ve hře se budou objevovat i kusy otráveného alkoholu, způsob rozeznání bude teprve upřesněn avšak bude kompletně na pálenkářích jestli budou dělat kvalitní či nekvalitní alkohol!

V případě že naserete pálenkáře tak se Vám můžete stát že Vám vypálí otrávený alkohol a po jeho vypití či prodání a zjištění že prodáváte špatné zboží můžete přijít do velkých problémů!