Knihovník

Poloněv byla dříve centrem vědění a z Poloněvských univerzit vystudovalo velmi velké množství fyziků, chemiků či astrofyziků.

Ani jeden z těchto lidí by však neprošli bez pomoci lokální Poloněvské knihovny která měla více než 1500 edukačních výtisků a na 500 výtisků zábavních.

Po rozpadu společnosti a Poloněvu se podařilo pár knihovníkům co přežili utéct do lesů a zachovat těch pár knih které s sebou vzali předtím než knihovna lehla popelem.

Knihovníci nyní chodí skrze oblast Poloněvu a snaží se dělat to co jim jde nejlépe - starat se o knihy. 

Buď se snaží je prezervovat pomocí všech různých předválečných technologií nebo píší nové.

Dodnes můžete na pár knihovníků narazit, občasa Vám také mohou nabídnout knihu na prodej avšak daleko častěji Vás pozvou na drink a chtějí si poslechnout Vaše příběhy které by mohli hodit na papír a šířit mezi lidi.


Knihovníci se skládájí z těchto lidí:

Dagot Igoněv* (0/1)

Ivo Lapiduch** (0/1)


Role knihovníků jsou stejně jako role hrobníků naprosto volné a jejich povinností v podstatě není nic než jen to co sami uznají za vhodné.

Zájemci o roli knihovníka by měli správně nosit oblečení napovídající jejich roli, avšak tato věc je čistě na nich.


*Dagot je velmi přátelský a důvěřující avšak v případě že poškodíte jakoukoliv jeho knihu nebo mu nějakou ukradne Vás tak zvalchuje že raději budete do konce života makat na poli než aby jste četl a vzdělával se.

*Ivo je taktéž velmi přátelský a strašně rád sbírá příběhy všech možných přeživších z oblasti Poloněvu, ať už se jedná o nudné nebo o zábavné historky, rád si je vyslechne a zapíše si je.