Novinky a rady

Novinky

S příchodem května se věci ještě více rozjedou, po poradě 29. 4. se usneslo a vyřešilo hned několik věcí které se teď ještě dotváří, avšak každou chvíli se jich dočkáte.

Nadcházející události - 
Možná rekonstrukce frakcí (Vesnice/Poloněv)
Zahájení registrací (v nejbližších dnech včetně stanovení vstupného)
Prohlídka lesů (včetně jeho nafocení pro lepší představu)
Nastartování workshopů (zbraně, dokumenty, uniformy, bary apod. [v případě zájmu])
Vypuštění dalších pravidel
Livestreamy zaměřené na zodpovězení jakýchkoliv dotazů týkající se akce (v případě zájmu)


Základy tvorby postavy

Tvorba postavy je nedílnou součástí valné většiny LARPů, které se poté větví do všech různých oblastí, od westernových zaměření, přes sociální až po fantasy.
V mnoha případech má tvorba postavy do jisté míry vliv na Vaši celkovou připravenost a "vyzbrojenost", avšak je lepší si ji celou nevytvořit před akcí. 

Možná se ptáte proč je na post-apo LARPu jako je tento potřeba postava, odpověď je proto že se jedná o akci zaměřující se na přežívání v post-apo světě kde v podstatě každý kdo přežil předcházející události si již něčím prošel a má ten "svůj příběh".
Ať už se jedná o svářeče kovů, žoldáka nebo chudáka, všichni ti co nějakým způsobem přežili místní autogenocidu si vysloužili své místo v troskách starého světa.

Pojďme se tedy podívat na základní faktory které by Vás měly zajímat při tvorbě postavy.

Jméno a příjmení
Začněme tedy základními prvky co se postav týče.
Jména by jste měli zvolit tak aby pasovaly do settingu tehdejšího světa, čili je doporučeno použít jména která se používají na východě, popř. jména evropská. 
(Avšak aby byla evropská postava schválená musí mít výborně provedený příběh)

Základní charakteristika
Je důležité aby jste popsaly všechny povahové a vzledové rysy které Vaše postava bude mít, tohle je hlavně důležité z důvodu tvorby a skloubení životopisů.
Vaše postava může mít jakoukoliv povahu, může být výbušná, klidně může být přehnaný dobrák nebo může být paranoidní, tohle je čistě na Vás.
(To samé co se vzhledu týče)
Je doporučeno si co nejvíce vyhrát s povahou a vzhledem, jelikož to je to co potom nabídnete ostatním na akci samotné.

Původ a to co si prožila
Jakožto každý, tak i Vaše postava má svůj původ.
Může pocházet odkudkoliv, z bohaté vyšší vrstvy, z té nejchudší čtvrti ve městě nebo z rodiny kočovníků, volba je čistě na Vás.
Avšak doporučuji přemýšlet nad logickou návazností na charakteristiku - nebudete mít člověka co se celý život bořil ve špíně a bude z něj snob, tak dobře to nejde ani naopak.
Taktéž je důležité čím si Vaše postava prošla, zda-li si globálním konfliktem prošla bez problému nebo jestli byla přímo v centru dění (má velký vliv na chování postavy).

Jak se dostala do Poloněvské oblasti
Tato část bude zajímat pouze ty kteří mají postavu která žila např. na druhém konci Minočky, či v úplně jiném státě, poskytuje podklad pro herní konverzace a kombinování příběhů.

Tyto čtyři věci by měly tvořit osnovu dle kterých by jste si měli vytvořit postavu.
Ano, není nutné ji mít přímo podle tohohle a zároveň není zakázané si sepsat vlastní příběh, avšak podmínkou je délka alespoň 8 vět (horní limit není).


Chystání se na akci po LARPové stránce

Jakmile si vytvoříte vlastní postavu, tak poté přijde na řadu příprava na akci jako takovou.
Zde se Vám otevírají dveře neomezených možností se kterými si můžete vyhrát jak jen chcete pouze pod jednou podmínkou, a to pokud dodržíte jednu jedinou podmínku.
Tou podmínkou je dodržení settingových reálií (nacházíme se ve fiktivním státě na východ od Evropy, vyskytují se zde mírné sci-fi prvky a ve velkém post-apo prvky, žádné fantasy apod.).

A teď pojďme k LARPovým prvkům akce jako takové.
V případě že máte zájem si opravdu hodně vyhrát s touto oblastí můžete si udělat cokoliv, od falešného pasu přes dokumenty co obsahují nějaké (klidně i tajné) informace (nutno poradit se s orgem) až po výslechové dokumenty a rozvrhy hlídek.

Abych uvedl příklad, velitelé základen si mohou klidně připravit věci jako jsou vizitky, rozpisy hlídek/směn/služeb, postupy v různých případech, výslechové dokumenty apod.
Hudebníci klidně nějakou píseň, palírníci palírnu apod.
(Nemusí se jednat jen o dokumenty, může se jednat o téměř cokoliv avšak itemy které chcete učinit důležitými je nutno probrat s orgem, ale nebojte se, stačí když nám vše popíšete a my Vám vyjdeme vstříc :) . )


Rady a tipy

Zde je pro Vás pár užitečných rad a tipů které můžete zajisté využít pokud budete chtít.

  • Udržujte přehled o věcech zmíněných v životopisech/příbězích - jakákoliv nesrovnalost bude znamenat nutnost vyjasnění která může trvat klidně i den a značne zpomalí celkový proces.
  • Před tvorbou životopisu/příběhu si vytvořte kostru toho co chcete aby se v něm objevilo - veškeré důležité věci, osobnosti a události by měly být předem promyšlené a vymyšlené.
  • Udržujte životopisy stručné a přehledné.
  • V případě že při tvorbě životopisu kooperujete s kamarády a navzájem se zmiňujete, napište tuto informaci (reálné jméno a příjmení) do poznámek ať jsme rychleji v obraze :).
  • Vytvořte si jakékoliv tématické prvky pro svou postavu, může to být dokument opravňující majetné dědictví, amulet co Vám nosí štěstí či nábojnice/kulky kterými jste zabili své nepřátele.
  • Před tvorbou jakýchkoliv důležitých dokumentů se předem poraďte s organizátory.
  • V případě vlastnictví barů, čajoven či velení osadám se nebojte si vymyslet jméno pro svůj podnik čí osadu! 
    V defaultu jsou veškeré osady pojmenovány tak aby hráči věděli o co se jedá z hlediska frakce, avšak je na hráčích zda budou chtít přejmenovat jména osad na to co se jim líbí nebo ne.